FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Produkty

Jak działa K18? 

K18 używa przełomowego i opatentowanego oligopeptydu (K18Peptide™), który przewodzi aminokwasy (budujące włos) bezpośrednio w wewnętrzną strukturę włosa. Gdy tylko składnik znajdzie się w trzonie włosa, unikalny kompleks aminokwasów działa bezpośrednio na zerwane mostki dwusiarczkowe, zapewniając im dawkę aminokwasów, regenerując włókna i przywracając włosom siłę, miękkość i naturalny blask.

Jak używać maski K18 w domu? 

 Zastosuj następujące kroki:                    

  1. Umyj włosy szamponem, a następnie dobrze je wypłucz. Nie stosuj odżywki.
  2. Dokładnie osusz włosy ręcznikiem.
  3. Nałóż maskę na włosy i przytrzymaj przez 4 minuty. NIE SPŁUKUJ.
  4. Po upływie 4 minut nałóż produkty do stylizacji lub po prostu wysusz włosy.                   

 Czy jest sens używać produkty K18 jeśli nie farbuję włosów? 

Zachęcamy! Nasze włosy nie niszczą się tylko od koloryzacji, ale też od stylizacji urządzeniami cieplnymi, od słońca, produktów, wody i czynników środowiskowych. K18 zregeneruje Twoje włosy i każdy skorzysta przy jego użyciu.

Czy K18 jest zamiennikiem odżywki? 

Głównym celem K18 jest regeneracja włókien włosów, aby przywrócić im ich siłę i elastyczność. Ułatwienie rozczesywania oraz odżywienie to dodatkowe bonusy. Jeśli tylko pozostawisz maskę na włosach przez 4 minuty możesz bez problemu dodać do pielęgnacji odżywkę bez spłukiwania. Większość osób uważa, że włosy są najlepiej odżywione przy stosowaniu maski K18 samodzielnie.

Dlaczego trzeba pomijać odżywkę?

K18 działa najlepiej na umytych i osuszonych ręcznikiem włosach. Formuły odżywek mają w składzie silikony oraz składniki odżywiające, które pokrywają włosy uniemożliwiając peptydowi K18 wniknięcie w trzon włosa. Możesz użyć odżywki bez spłukiwania po odczekaniu 4 minut z maską K18 na włosach.

Dlaczego tak ważne jest, żeby aplikować produkty K18 na czyste włosy? 

Rekomendujemy używanie produktów K18 na czystych włosach, ponieważ inne produkty mogą zawierać olejki, silikony oraz pokrywać włosy warstwą produktu, które działają jak bariera i mogą szkodzić efektywności produktu. W przypadkach, gdy stosujesz bardzo dużą ilość produktów stylizujących może być konieczne użycie głęboko oczyszczającego szamponu, aby maska K18 mogła poprawnie wchłonąć się w trzon włosa.

Czy maskę K18 nakłada się na suche czy mokre włosy?

Zawsze aplikuj maskę K18 na osuszone ręcznikiem, wilgotne włosy.

Dlaczego używa się maski K18 na osuszone ręcznikiem włosy?

K18Peptide™ nie ma możliwości regeneracji wiązań we włosie, gdy jest w nim zbyt dużo wody. Jednakże włosy muszą być delikarnie wilgotne, aby pomóc produktowi lepiej wchłonąć się we włosy.

Dlaczego muszę pozostawić maskę K18 na włosach?

Produkty K18 działają najlepiej, gdy są pozostawione na włosach. Formuła jest lekka i działa wewnątrz włosa, więc włosy są czyste i lekkie, nawet bez spłukiwania produktu.

Czy mogę używać produktów K18 z produktami do stylizacji?

Możesz nakładać dowolne produkty do stylizacji po odczekaniu 4 minut z maską K18 na włosach.

Co się stanie gdy nałoże produkty do stylizacji przed upływem 4 minut po aplikacji maski K18?

Aplikacja produktów do stylizacji przed upływem 4 minut znacznie zaburzy efektywność produktów K18.

Czy mogę używać maski K18 codziennie?

K18 jest zaprojektowane do użytku przy każdym z pierwszych 6 myć, a później co 3-4 mycia, aby zachować najzdrowsze włosy.

Czy K18 nie obciąży moich włosów?

Nie, formuła jest bardzo lekka i działa we wnętrzu włosa, dzięki czemu włosy są dalej czyste i lekkie.

Czy K18 wymywa się z włosów?                        

Nie, siła i gładkość włosów, uzyskana dzięki produktom K18 pozostaje we włosach – nawet po wielokrotnym myciu. Dowiedziono tego badaniami klinicznymi. 

Czy K18 jest kwalifikowana jako proteina? 

Ekstremalna dawka protein jest możliwa do uzyskania wyłącznie, gdy proteiny są syntetyczne. Mogą być zbyt mocno przetworzone i tworzyć nadbudowę produktów na włosach, sprawiając że włosy staną się łamliwe i cienkie. K18 nie jest kuracją proteinową. K18 składa się z 13 aminokwasów, które tworzą łańcuch peptydowy. Ta technologia regeneruje wiązania dwusiarczkowe we włosie.

Czy mogę używać produktów K18 przy terapii keratynowej oraz zabiegu Brazilian Blowout? 

Nie rekomendujemy używania mgiełki i maski K18 przed zabiegami BB lub terapią keratynową. Jednakże rekomendujemy użycie maski K18 przy pierwszym myciu po terapii oraz przez 6 kolejnych myć.

Czy produkty K18 są organiczne? 

K18 nie jest organiczne, ponieważ tylko naturalne składniki mogą być certyfikowane. K18 używa zarówno naturalnych, jak i syntetycznych składników, ponieważ dbamy o czystość produkty i bezpieczeństwo.

Zauważyłem/Zauważyłam, że w składzie produktu jest alkohol. Czy to nie zaszkodzi moim włosom?

W terminologii chemicznej słowem “alkohol” określa się szeroką gamę związków organicznych, chociaż w składach znajduje się alkohol każdy z nich zapewnia inną funkcję w formule. Mają inne właściwości I różnią się od siebie.

Denaturat jest używany w formułach K18 ponieważ otwiera łuskę włosa I pomaga dostarczać peptyd do uszkodzonych miejsc w ich wnętrzu.

Alkohol izopropylowy jest śladowy (ok. 0,5%) w składzie maski. To część mieszanki składników, ale nie jest dodawany bezpośrednio do receptur. Działa jak rozpuszczalnik, dzięki czemu środki odżywcze mogą mieszać się z innymi składnikami.

Alkohol cetearylowy to alkohol tłuszczowy o konsystencji wosku. Ze względu na właściwości wygładzające i zmiękczające jest często stosowany w produktach do pielęgnacji włosów. Nie zawiera etanolu i dlatego jest stosowany w produktach oznaczonych jako bezalkoholowe.

Alkohol benzylowy jest alkoholem aromatycznym używanym w recepturach w ilości 0,5% I działa jako środek konserwujący. Nie zawiera etanolu i dlatego jest stosowany w produktach sprzedawanych jako bezalkoholowe.  

Widzę pszenicę na liście składników. Czy mogę używać produktu, jeśli mam alergię na pszenicę? 

Prosimy, skonsultuj się ze specjalistą przed użyciem K18, jeśli masz alergię na pszenicę.

Czy produktu K18 są bezpieczne do użytku przez kobiety w ciąży? 

Chociaż produkty K18Hair nie zawierają sulfatów, parabenów, ftalanów, silikonów, dodatkowych kolorów, chlorku sodu, formaldehydów, jest wegański i cruelty-free zawsze rekomendujemy konsultację z lekarzem przed użyciem produktu.

Co jeśli mam jakieś alergie? 

Chociaż produkty K18Hair nie zawierają sulfatów, parabenów, ftalanów, silikonów, dodatkowych kolorów, chlorku sodu, formaldehydów, jest wegański i cruelty-free zawsze rekomendujemy konsultację z lekarzem przed użyciem produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl