jak działa biomimetyka

biomimetyka

Często myślimy o pięknie i biologii jako synonimach. Dzięki zrozumieniu tej relacji i wykorzystaniu siły natury możemy prezentować najlepsze sposoby dbania o siebie oraz wznieść pielęgnację na zupełnie nowy poziom. Czy jest biomimetyka dla włosów?

K18 już teraz przewodzi rewolucji, oferując technologię i naukę, które pozwalają spojrzeć w nowy sposób na swoje włosy. Branża kosmetyczna do tej pory nie do końca radziła sobie z łączeniem optymalnego projektowania i funkcjonalności. Jeśli chodzi o te koncepcje, wierzymy, że to natura jest najlepszym inżynierem. Może wzmocnić nasz związek z pięknem i dobrym samopoczuciem, ale także może fundamentalnie zrestrukturyzować sposób, w jaki to robimy. To wszystko skłoniło nas do zastanowienia się, jak możemy wykorzystać tę funkcję stworzoną przez naturę i zaadoptować ją do Twoich włosów.

Co się zmieniło we włosach, które są wyzwolone? Włosach, jakie mieliśmy jako dzieci z tą młodzieńczą teksturą i odbiciem? Te wszystkie elementy łącza się, aby spowodować, że będzie to możliwe - a biomimetyka dla włosów to odtwarzanie ich idealnego środowiska.

Nasz peptyd wykorzystuje teorię biomimetyki, aby przywrócić włosom siłę i elastyczność. Mówiąc prościej: biomimetyka to naśladowanie natury. Naśladując bloki keratynowe, z których zbudowane są włosy (sekwencje aminokwasów) bioaktywny peptyd k18 jest rozpoznawany przez komórki jako naturalny; dopasowuje się do ich struktury i ponownie łączy przerwane łańcuchy keratynowe. A ponieważ jest to właściwy element układanki do ponownego połączenia tych uszkodzonych elementów, nie jest zmywalny wodą ani szamponem, jak tradycyjne środki wiążące.

Uwielbiamy analogie, gdy mamy do czynienia ze złożonością biologii, więc jeśli nadal zastanawiasz się, na czym polega ta pozorna magia włosów, przeczytaj to.

Przy budowie cząsteczki proteiny, kolejność aminokwasów determinuje rodzaj proteiny i jej właściwości, dokładnie jak fakt, że pojedyncze litery są ułożone tak, by tworzyły słowa i wyrażenia. W ten sam sposób, w którym odpowiedni porządek słów tworzy sensowne zdanie, K18 to magiczne słowo, które idealnie pasuje do całego porządku - integruje się z łańcuchami polipeptydowymi (wiązaniami keratynowymi), a włosy rozpoznają je jako naturalny element budulcowy.

Założyciel marki opisuje odkrycie tego peptydu w następujący sposób: „Musisz rozwiązać zagadkę, a następnie rozebrać ją na części, aby znaleźć jeden idealny element i odtworzyć go. W przypadku K18 nie chodziło o znalezienie tego magicznego składnika. Chodziło o żmudną pracę naukową, aby odtworzyć całą zagadkę (sposób, w jaki nasz genom włosów wyraża keratynę), całe środowisko włosów, aby znaleźć ten jeden element, który pasuje”.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, czym jest biomimetyka dla włosów, odwiedź nasze social media: @k18hair_polska

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl