Rozmowa o czystych włosach

Rozmowa o czystych włosach

Dużo mówimy o zdrowiu włosów. Naprawdę dużo. A ponieważ nauka (kolejna rzecz, której jesteśmy

wielkimi fanami) nie może być dokładna bez pełnego obrazu, chcemy zająć się czymś, co ma duży wpływ na zdrowie włosów. Czyste włosy.

 

Ale żeby mówić o czystych włosach i ogólnym szczęściu włosów, najpierw musimy się pobrudzić.

 

Dużo przeczesujemy nasze włosy. Rozjaśnianie, zabiegi chemiczne, stylizacja na gorąco. Dużo też nakładamy na włosy. Produkty, które wytrącają z równowagi nasze pH, twarda woda, oleje, silikony, miękka woda, metale, minerały. Więc, kiedy przychodzi czas na zmianę naszego wyglądu lub chcemy wypróbować nowy styl, to okazuje się, że na naszych włosach znajduje się wiele przeszkód.

 

Jaka jest prawda? Dzięki czystej bazie kolor na włosach jest bardziej intensywny, wszystkie stosowane kuracje działają mocniej, a produkty do stylizacji lepiej.

Aby łatwiej zilustrować ilość rzeczy osadzających się na włosach, podpytaliśmy ekspertkę od detoksykacji i właścicielkę salonu, Sherry Cassel, która stała się znana ze swoich woreczków na osad z włosów.

 

Fajnie, prawda?

 

W zależności od rodzaju osadów na włosach, Sherry użyje albo szamponu detoksykującego, aby usunąć nadmiar produktu z pasm i skóry głowy, albo chelatora, aby przyciągnąć i związać jony metali i minerałów we włosach. Następnie zbiera to wszystko do powyższych woreczków.

 

Wszystkie ryciny, które tu zobaczysz, są przykładami super pracy Sherry, która ma na celu zapewnienie wszystkim czystych włosów. Porozmawiajmy o rzeczach, które wpływają na czystość włosów i/lub powodach, dla których możesz skończyć na krześle Sherry.

 

pH

Jak dowiedzieliśmy się podczas naszych rozważań nad pH, optymalny poziom dla zdrowych włosów to 4,4-5,5. Ten zakres reguluje się sam, co oznacza, że bez wprowadzania jakichkolwiek czynników zewnętrznych, środowisko włosów ma wszystko, czego potrzebuje, aby utrzymać ten zakres w ryzach. Wprowadzenie czegoś obcego (czytaj: wszystkiego, od produktu po wodę o innym pH) może potencjalnie zaburzyć tą równowagę.

 

 

W optymalnym stanie środowisko włosów + skóry głowy może skutecznie samo równoważyć takie rzeczy, jak nawilżenie, produkcję sebum i funkcję bariery, ale brak równowagi pH może wpływać na poziom sebum + oleju, co może powodować szkodliwe zapalenie skóry głowy. Zwykle powoduje to suchość, łuszczenie się, łupież lub przetłuszczanie się. I co wtedy robimy? Często próbujemy rozwiązać problem wykorzystując większą ilość produktów — a to przede wszystkim przyczynia się do większego zaburzenia tej równowagi.

 

Spójrz na ten detoks, który Sherry zrobiła na całkowicie dziewiczych włosach. Ta osoba miała bardzo dużą ilość nagromadzonego tłuszczu, który nie wynikał z zabiegów chemicznych lub koloryzacji.

 

 

nagromadzenie produktu

Porozmawiajmy o gromadzeniu się produktu. Nadmierne jego kumulowanie może zatykać mieszki włosowe i uniemożliwić zdrowy wzrost włosów, może nawet doprowadzić do zapalenia skóry głowy.

Kiedy na włosach nagromadzi się zbyt dużo produktu, kosmetyki, których używasz, są mniej skuteczne, ponieważ nie mają wyraźnej drogi dotarcia do włosów. Nasycone i obciążone różnymi osadami, Twoje włosy mogą wydawać się tłuste, pozbawione życia i matowe.

Wyobraź sobie, że nakładasz kolejne warstwy ubrań na rzeczy, które już masz na sobie, bez prania spodnich warstw. Nie robimy tego naszym ciałom, więc dlaczego mielibyśmy chcieć robić to naszym włosom?

 

 

 

minerały + metale

Tego nie lubimy mówić, ale za każdym razem, gdy myjesz włosy, narażasz je na potencjalne nagromadzenia. Twarda lub miękka woda (w zależności od lokalizacji i źródła) może zawierać minerały, które nie tylko osadzają się na włosach, ale mogą też reagować z innymi używanymi produktami, tworząc sól, która tworzy jeszcze większe nagromadzenie na skórze głowy.

Twarda woda wynika z wysokiego stężenia rozpuszczonych minerałów, w szczególności wapnia i magnezu. W niektórych miejscach woda może również zawierać różne ilości miedzi, żelaza, niklu i innych metali, które z czasem mogą siać spustoszenie we włosach.

 

Nagromadzenie minerałów na włosach może je obciążać lub prowadzić do szorstkości, przebarwień i braku połysku. Nagromadzenie metali ciężkich we włosach może powodować uszkodzenia, które mogą zniekształcić ich naturalną teksturę, sprawiając, że stają się słomiane i łamliwe. Może również obciążać loki, zbytnio je rozciągając je i powodując, że wiotczeją lub opadają płasko.

Co gorsze, próba farbowania włosów zawierających pewne jony metali, w tym miedzi, może spowodować zakłócenie procesu koloryzacji. Co mówi nauka? Metale przyspieszają reakcje oksydacyjne, tj. to, co dzieje się w rozjaśniaczu lub farbie, co może prowadzić do dodatkowych niezamierzonych uszkodzeń białek włosów lub nierównomiernego koloru. Wtedy Twój kolorysta będzie musiał ciężej pracować, aby uzyskać spójny rezultat – a Ty możesz nie uzyskać takiego efektu, na jaki liczysz.

 

 

Jest jeszcze jedno „ale”. Wielu z nas myje włosy wodą, która nie jest idealnie zbilansowana z odpowiednim pH lub jest obciążona metalami i minerałami oraz używa produktów, które nie są idealnie zoptymalizowane pod kątem pH dla naszych włosów i skóry głowy.

 

 

Powyższe zdjęcie pochodzi z dwugodzinnego detoksu, który Sherry przeprowadziła dla klienta z różnymi rodzajami osadów. Pierwszy woreczek przedstawia minerały, silikony i olejki w odcieniu zieleni pochodzącym od miedzi w wodzie. To nagromadzenia, na które prawdopodobnie wszyscy jesteśmy narażeni.

 

Utrzymywanie włosów w czystości to nie tylko kwestia regularnego ich mycia – zwłaszcza nie szamponu o niewłaściwym poziomie pH, który może zwiększyć prawdopodobieństwo uszkodzeń we włosach. Utrzymanie włosów w czystości to kwestia zrozumienia czynników, które wpływają na ich czystość.

 

Jak więc utrzymać włosy na optymalnym poziomie?

 

  • Wypróbuj filtr prysznicowy, który odfiltruje minerały i metale z twardej wody.
  • Zwróć szczególną uwagę na ilość stosowanego produktu, jego zawartość, a jeśli jest podane również na pH. Zalecamy znalezienie produktów optymalnych dla środowiska włosów + skóry głowy.
  • Nie bój się detoksu. Wszyscy mamy różne osady i czasami potrzebujemy po prostu odświeżenia.
  • Zapytaj swojego stylistę o to, czego potrzebują Twoje włosy, aby mógł polecić Ci odpowiedni szampon detoksykujący lub demineralizujący w salonie!

 

A ponieważ wiecie, że KOCHAMY serię oczyszczającą tak samo, jak uwielbiamy dzielić się z Wami wskazówkami… wkrótce porozmawiamy o wiele więcej o czystych włosach. Miejcie oczy szeroko otwarte.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl