FUNdamenty K18: co oznacza molekularna odbudowa?

FUNdamenty K18: co oznacza molekularna odbudowa?

Wiesz, co jest FUNdamentalne? Kiedy Twój produkt działa. Podzielimy się kluczowymi informacjami i rekomendacjami, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać K18.

Być może widziałaś lub słyszałaś o odbudowie molekularnej. To dwa słowa na naszych opakowaniach, ale to także technologia, która pozwoliła nam zapewnić prawdziwą odnowę + wolność włosów dla WSZYSTKICH. Nadszedł czas, aby przenieść swoje włosy w przyszłość.

 

Wyobraź sobie, że się mocno skaleczyłeś. Możesz nałożyć opatrunek na to skaleczenie, aby na razie powstrzymać krwawienie, ale tylko gojenie w miarę upływu czasu to jedyny sposób, aby naprawdę się z tego wyleczyć. Kiedy „ranisz” włosy ciepłem lub zabiegami chemicznymi, tworzysz wszędzie takie „skaleczenia”. Kiedy używasz odżywek, aby tymczasowo zatuszować uszkodzenia, to tak, jakby założyć plaster na ranę. Naprawa włosów na poziomie molekularnym przypomina gojenie się w miarę upływu czasu.

 

W Twoich włosach dużo się dzieje. Wystarczy czesać włosy w kucyk, zakładać czapkę lub wychodzić na zewnątrz, aby spędzić czas z przyjaciółmi. Twoje włosy są narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wiele produktów na rynku tylko zakrywa te uszkodzenia lub stara się, aby wszystko ładnie wyglądało. Naprawa molekularna działa na całej długości włosów, aby odbudować je od wewnątrz. Pomyśl o tym jak o karetce i szpitalu. Rzeczy takie jak odżywki + bond buildery są jak karetka pogotowia, tymczasowe rozwiązanie lub ulga w znacznie poważniejszym problemie. Odbudowa molekularna jest jak szpital, który dzięki prawdziwemu uzdrowieniu + naprawie włosów może zaoferować długoterminowe rozwiązanie problemu.

Twoje włókna włosów mogą wydawać się małe, ale jest tam wiele warstw. Kiedy robisz takie rzeczy, jak rozjaśnianie, farbowanie lub wystawiasz włosy na działanie chemii oraz ciepła, ulegają one zniszczeniu w najbardziej głębokich warstwach włosów, gdzie znajdują się łańcuchy polipeptydowe. Odpowiadają one za siłę i elastyczność włosów. Pękając i rozłączając się, gdy włosy są uszkodzone – pozostawiając je słabe, matowe i pozbawione życia. Jak to naprawić?

Pomyśl o swoich włosach jak o domu, gdy nadciąga silna burza. Główna struktura (inaczej: łańcuchy polipeptydowe we włosach) wykazuje poważne oznaki uszkodzenia fundamentów. Nie zamalowałbyś pęknięć w domu i nie zignorowałbyś uszkodzeń pod spodem. To tak, jak z odżywkami i tradycyjnymi maskami do włosów, które jedynie maskują oznaki uszkodzeń. Prawdopodobnie nie wszedłbyś też z klejem, aby przykleić kawałki ścian, gdy odpadną, ponieważ to nie będzie trwałe ani nie wystarczy, aby przywrócić siłę i stabilność. To jest twój bond builder, który tymczasowo zajmuje się zniszczeniami.

Najlepszą opcją byłaby odbudowa domu za pomocą nowych belek zapewniających solidną konstrukcję – jest to naprawa molekularna, która przywraca dom (tu: Twoje włosy) do pierwotnej wytrzymałości, aby mógł spokojnie przetrwać kolejną burzę, czyli na przykład kolejne rozjaśnianie.

 

 

Włosy to dynamiczny i złożony biomateriał. Składa się głównie z białka keratyny i z dwóch kluczowych struktur: ochronnej zewnętrznej warstwy złożonej ze spłaszczonych zachodzących na siebie łusek i przeplatanej włóknistej alfa-keratyny wewnątrz. Kora stanowi większość włosa i jest odpowiedzialna za sprężystość, czyli siłę i elastyczność.

Białko to duże makrocząsteczki zbudowane z aminokwasów i połączone wiązaniami. Kiedy włosy doznają uszkodzeń, z powodu wielu czynników, struktura włosów – ich białka – zaczyna się degradować, gdy wiązania pękają.

Podczas gdy tradycyjne odżywki poprawiają podatność na układanie, tymczasowo modyfikując właściwości powierzchniowe włosów wzmacniają strukturę, koncentrując się na jednym typie więzi, ale nie odnoszą się do holistycznej siły. Naprawa molekularna K18 idzie o krok dalej. Uznając, że cząsteczki, takie jak białka włosów, oddziałują poprzez wiele różnych rodzajów wiązań (wiązania peptydowe, wiązania dwusiarczkowe, wiązania jonowe, wiązania wodorowe, interakcje hydrofobowe/Van der Waalsa itp.), biomimetyczny K18PEPTIDE™ jest wykonany z tych samych białek co włosy, dzięki czemu może oddziaływać i wzmacniać strukturę holistycznie: poprzez tworzenie wielu rodzajów wiązań z białkami włosów. To sprawia, że ponowne połączenie zerwanych wiązań przez K18PEPTIDE™ jest autentyczną i trwałą naprawą.

Teraz, gdy usłyszysz, jak twój stylista lub przyjaciel mówi o naprawie molekularnej, będziesz wiedzieć dokładnie, co to znaczy ;)

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl